Muzycy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Muzycy Buskiej Orkiestry Zdrojowej:

Emilia Głobińska - I skrzypce, koncertmistrz
Mariusz Połomka - II skrzypce
Magda Sikorska - wiolonczela, aranżacje 
Wojciech Wojciechowski - trąbka
Bogusław Kawula - flet
Marcin Trzebiński - klarnet
Paweł Korepta - fortepian, kierownictwo artystyczne, aranżacje
Grzegorz Jerzak - kontrabas, aranżacje
Anna Maria Rutkowska - perkusja

Emilia Gabriela Głobińska - koncertmistrz

Emilia Głobińska - koncertmistrz

Koncertmistrzem Buskiej Orkiestry Zdrojowej jest Emilia Głobińska - skrzypaczka,  pochodząca z Pabianic, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, kameralistka, współpracująca z zespołem smyczkowym Trio MossoEstradiVarious, Magemia
Jest pedagogiem Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.
Gra na instrumencie węgierskim z przełomu XIX i XX wieku.

Mariusz Połomka - skrzypce

Mariusz Połomka - skrzypce

Mariusz Połomka studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest skrzypkiem Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest pedagogiem w Szkole Muzycznej I stopnia w Starachowicach.

Magda Sikorska - wiolonczela

Magda Sikorska - wiolonczela

Magda Sikorska rodowita kielczanka. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie wiolonczeli dr Roberta Fendera i dr Dominika Połońskiego.

Przez następne lata zdobywała doświadczenie, koncertując z triem smyczkowym dla kilkutysięcznej publiczności podczas rejsów dookoła świata luksusowym statkiem wycieczkowym. W tym czasie współpracowała również z baletem z St Petersburga i budapeską Orkiestrą Kameralną, z którą odbyła tournée po Wielkiej Brytanii wykonując m. in. „Jezioro Łabędzie”, „Giselle” czy „Dziadka do orzechów”.

Aktywnie koncertuje prowadząc agencję artystyczną mscellist i współtworząc zespoły smyczkowe Trio Mosso, Magemia oraz EstradiVarious, dla których tworzy również aranżacje.

Grzegorz Jerzak - kontrabas

Grzegorz Jerzak - konrabas

Pochodzi z Lublina, gdzie ukończył Szkołę Muzyczną I i II st. Im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie kontrabasu. Działał w orkiestrach symfonicznych Cantate Deo i Sinfonia Amabile. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracował z chórem i orkiestrą Opery Wrocławskiej, orkiestrami kameralnymi „Wratislavia” oraz „Leopoldinum”, Filharmonią Zielonogórską, a także Teatrem Muzycznym w Lublinie. Jest muzykiem Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Jego wszechstronne zdolności potwierdzają liczne aranżacje przygotowane dla Buskiej Orkiestry Zdrojowej.

Bogusław Kawula - flet

Bogusław Kawula - flet

Krakowianin, od 1999 roku związany z Buską Orkiestrą Zdrojową. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu, ukończył także Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie, wieloletni flecista orkiestry Capella Cracoviensis. Pedagog Szkoły Muzycznej I stopnia w Niepołomicach.

Marcin Trzebiński - klarnet

Marcin Trzebiński i Wojciech Wojciechowski

Pochodzi z Końskich. Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Kameralista związany z grupą Nova Bossa. Jest pedagogiem w Szkole Muzycznej I stopnia w Pińczowie i w Opocznie.

Wojciech Wojciechowski - trąbka

Wojciech Wojciechowski - trąbka

Pochodzi z Niska, swoje pierwsze muzyczne szlify odebrał w Stalowej Woli, gdzie uczył się gry na fortepianie, potem na trąbce. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W Krakowie rozpoczynał współpracę z orkiestrami Capellą Cracoviensis, Filharminią Krakowską, uczestniczył w europejskim prawykonaniu Credo Krzysztofa Pendereckiego. Był członkiem Orkiestry Dętej Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie, o której napisał pracę magisterską. Od 2001 roku pracuje na stałe w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wojciech Wojciechowski prowadzi klasę trąbki w Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.

Anna Rutkowska - instrumenty perkusyjne

Anna Rutkowska - instrumenty perkusyjne

Anna Rutkowska marimbistka i perkusistka nieustannie poszerzająca swoje horyzonty. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie swoją ścieżkę kariery rozwija jako solistka i kameralistka. W 2017 r. uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest laureatką wielu konkursów muzyki kameralnej m.in.: Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie w kategorii solowej (marimba), a także II nagrody IMKA International Internet Music Competition w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), II nagrody na The North International Music Competition w Sztokholmie (Szwecja), a na terenie kraju – I nagrody na VI International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (kat. Kameralistyka), we współtworzonym wraz z dr Julianną Siedler-Smugą zespole DALBERGIA DUO. Ponadto, podczas wspomnianego wydarzenia panie otrzymały Rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację polskiej kompozycji. Dalbergia Duo wydało w tym roku płytę z muzyką polską na dwie marimby pt. „Korzenie”.

Anna Rutkowska współpracowała z zespołami kameralnymi skupiającymi się na muzyce perkusyjnej: Mallet Collective Amsterdam (Amsterdam), Rhythmic Ethnic (Kraków), Amadrums (Kraków), siXen (Warszawa). Ponadto współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Warszawską Operą Kameralną i Filharmonią Świętokrzyską.

Paweł Korepta - fortepian, kierownictwo artystyczne

Paweł Korepta - fortepian

Paweł Korepta od 21 lat związany z historycznym zespołem Buskiej Orkiestry Zdrojowej.
W 2018 roku objął kierownictwo artystyczne Buskiej Orkiestry Zdrojowej, 
wzbogacił jej brzmienie tworząc liczne aranżacje oraz powiększając zespół.
Prowadzi koncerty jako konferansjer.  
Organizuje Wieczory Piosenki Poetyckiej w buskim Sanatorium Marconi.
Od 2012 roku współtworzy Szkołę Muzyczną I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju,
gdzie pełni funkcję wicedyrektora i nauczyciela teorii muzyki oraz chóru.
W 2019 ukończył studia kompozytorskie na Uniwersytecie Muzycznym
im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Rafała Janiaka,
tworzy utwory instrumentalne, wokalne oraz muzykę do spektakli teatralnych.

 

 

Galeria


  • Powiększ zdjęcie Buska Orkiestra Zdrojowa

    Buska Orkiestra Zdrojowa